Powrót do bloga

# 4 Dlaczego warto się szkolić?

# 4 Dlaczego warto się szkolić?

Nigdy nie mogę się nadziwić, kiedy słyszę, że ktoś chce być bogaty, ale nie chce za dużo pracować, ktoś chce być szczupły, ale nie chce wkładać w to większego fizycznego wysiłku i rezygnować z fast food’ów, ktoś inny chce osiągać swoje cele, ale nie chce niczego poświęcać w zamian.

Jak wielokrotnie powtarzałam, nasza sytuacja jest konsekwencją naszych decyzji podjętych w przeszłości, a mózg to też mięsień, który należy trenować. Zadbaj o swoją mentalną kondycję i ćwicz. Jak zawsze wybieraj najlepsze narzędzia dostępne do osiągnięcia sukcesu. W tym przypadku mamy 3, z które śmiało możemy wprowadzić do naszego życia.

1.Czytanie książek z interesującej nas tematyki.

Kiedy rozpoczynałam swoją przygodę z coachingiem i warsztatami nieodłącznym elementem w ciągu dnia stawało się 30 minutowe czytanie. Teraz kiedy ten proces jest już zaawansowany czytam 70 stron dziennie, co średnio owocuje przeczytaniem jednej książki w tygodniu (statystyczny Polak czyta jedną pozycję w ciągu roku). Takie działanie daje Ci możliwość zdobycia niezbędnej merytoryki w danej dziedzinie. Warsztaty z wystąpień publicznych oraz coaching są szeroko rozumiane, dlatego tak ważna jest praktyka. Zacznij od najprostrzych rzeczy- spisuj ważne informacje z każdej książki w jednym miejscu. Dzięki temu po roku czasu stworzysz własne kompendium wiedzy, które z roku na rok będziesz uzupełnać.

2.Słuchaj audiobooków.

Autoprezentacja to również sztuka perfekcyjnego opanowania modulacji głosu. Dlatego zdecydowałam się słuchać nagrań prekursorów tej dziedziny. Zwracając uwagę równocześnie na merytorykę oraz na sposób jej wypowiadania. Zapytacie się jak znaleźć na to czas…Prosta sprawa, podczas biegów, jazdy na rowerze, jazdy w tramwaju, samochodzie, wolnej chwili w domu. Zastanów się z jakiej dziedziny chcesz się podszkolić, jakich umiejętności Ci nadal brakuje i zacznij działać. W sieci znajdziesz bardzo dużo darmowych nagrań do ściągnięcia.

3.Bierz udział w szkoleniach i konferencjach.

Pamiętaj,że najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie. Bierz udział w płatnych bądź sponsorowanych szkoleniach, warsztatach z różnych dziedzin, seminariach czy konferencjach. Pamiętaj, że poza merytoryką zyskujesz drugą ważną rzecz jaką są nowe znajomości. Moim hasłem przewodnim od wielu lat jest “Nie liczą się numerki, liczą się ludzie”, kto wie jak zaowocują nowe znajomości ze szkolenia czy konferencji:)

Puenta:

Trzy proste działania, a tak wiele wniosą do Twojego życia. Ćwicz mózg tak intensywnie jak ćwiczysz inne mięśnie podczas godzinnego pobytu na siłowi, a sam zdziwisz się jak nieograniczony drzemie w Tobie potencjał :)

Hugs,

Ania:)

Skomentuj