Powrót do bloga

#8 Działaj wytrwale a efekty zobaczysz szybciej niż myślisz

#8 Działaj wytrwale a efekty zobaczysz szybciej niż myślisz

Wrzesień upłynął pod hasłem “Działam minimum na 100%”. I tak też się stało. 7 odbytych szkoleń. 5 odwiedzonych miast, 2 kg do tyłu i prawie 4000 km przejechanych pociągiem. Nowy miesiąc rozpoczął się równie ciekawie.Właśnie jestem w drodze na kolejne szkolenie, gotowa na nowe wyzwania, jakim tym razem przyjdzie mi sprostać w stolicy.

Jednak zacznijmy od początku. Marzenia same się nie zrealizują, musisz ruszyć swoje cztery litery, obrać odpowiedni kurs na kompasie i zmierzać przed siebie. Ja to uczyniłam jakiś czas temu i mniej lub bardziej pokornie je realizuję. Krok po kroku, niekiedy porażka po porażce osiągam rezultat. Wytrwale i z uśmiechem na ustach poprawiam swoją kondycję na każdej płaszczyźnie. Rozumiem więcej, jestem świadoma bardziej, zarażam ludzi pozytywnym myśleniem i chęcią do życia.

Jak to osiągać- oto moje spostrzeżenia

1.SYSTEMATYCZNOŚĆ– zapamiętaj sobie jedną najważniejszą rzecz SIŁA JEST W TOBIE. Systematyczność to Twój wewnętrzny test osobowości, charakteru i determinacji w osiągnięciu celu. Zacznij od najmniejszej rzeczy, drobnostki może być to postanowienie o codziennym wieczornym 20 min spacerze, który później przerodzi się w bieg. Daj sobie miesiąc czasu na “aklimatyzaję” w tej nowej sytuacji.

2.DZIAŁAJ SPRAWNIE- wyznacz sobie zadania w czasie i przestrzeni, a zwiększysz swoją efektywność o 100%. Często spędzasz godziny na FB bądź innych portalach społecznościowych żyjąc życiem innych ludzi zamiast podjąć inicjatywę samodoskonalenia siebie. Przeznacz ten czas na klarowną pracę, bez zbędnych przerywników, plotkowaniu itp. Podczas kończącego się dnia pracy spisz nowe zadania, które czekają Cię jutro i jasno określ ile czasu na nie potrzebujesz. Zobaczysz,że rzeczy które kiedyś zajmowały Tobie 8-10 godzin teraz zajmują Ci zaledwie 5:)

3.BĄDŹ DOKŁADNY w tym co robisz- nie ma sensu robić 20 czynności jednocześnie i mieć skuteczność na poziomie 30- 40% w każdym. Sztuką jest robić 5 rzeczy i mieć w nich 100% skuteczność. Rób wszystko za co się zabierasz najlepiej jak potrafisz to określa jakim jesteś człowiekiem i jaki masz stosunek do pracy i powierzanych Tobie zadań. Zadaj na koniec sobie pytanie “Czy jestem dumna/y z osiągniętego efektu?” Jeśli zobaczysz,że nie jesteś usatysfakcjonowana/y wynikiem zadaj sobie kolejne pytanie “W jaki sposób następnym razem mogę to zrobić lepiej” i zacznij działać:)

4.BĄDŹ PRACOWITY wiesz jaka jest różnica między ludźmi bogatymi a biednymi? Jedna znacząca. Bogaci ludzie (poruszając każdy aspekt życia) pracują na starcie dłużej i intensywniej od ludzi biednych. Wiedzą,że jeśli jest zadanie do zrobienia nie szuka wymówek lecz szukają sposobu jak najszybciej mogą je zrealizować i iść dalej. Ludzie biedni wiecznie są zmęczeni (chyba oddychaniem:P), wszystko ich boli, mają 1000 wymówek dlaczego nie warto robić danej rzeczy. Zastanów się i PRACUJ. W życiu tylko 10% stanowi ludzki geniusz, 90% to ciężka, wytrwała, zdyscyplinowana praca- przede wszystkim nad sobą:)

5.UŚMIECH– z własnych przeżyć wiem,że życie to sinusoida, która w 50% sprawia,że jesteś szczęśliwym człowiekiem, a w 50%,że doświadczasz niepowodzeń. Obie te sytuacje nam są potrzebne do doświadczania życia i osobistego rozwoju. Jak je odbierzesz i jakie wyciągniesz z nich wnioski już zależy tylko od Ciebie. Nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny i pamiętaj nikt nie powiedział,że w sytuacjach smutku masz zakaz doszukiwania się pozytywów. Uśmiechaj się zawsze i wszędzie, bądź motywatorem nie tylko dla siebie ale także dla najbliższych.

 

Oczywiście trzymam za Ciebie kciuki w poczynanych życiowych zmianach i patrz z dumą w przeszłość tak jak ja to robię :)

#autoprezentacja #impact #szczecin #szkolenia #komunikacja #kobietapetarda

Hugs,

Ania

Skomentuj