Powrót do bloga

#2 Jestem kowalem własnego losu

#2 Jestem kowalem własnego losu

Coraz częściej ograniczamy własne działania do czynności „praca-dom”. Tłumaczymy to sobie z reguły życiem w XXI wieku, które jest szybkie, z roku na rok dopada nas coraz większa pogoń za pieniądzem, kierujemy się zasadą „mieć” nie „być”.  Wpadamy w wir obowiązków i nawet się nie spostrzeżemy a mija nam 10, 15, 20 lat życia, które jak się okazało uciekło nam przez palce. Pędzimy- nie wiedząc w większości przypadków za czym. Skupiamy swoje myśli na rzeczach, które nie prowadzą nas do niczego. A przecież może i powinno być inaczej.

Za każdym razem powtarzam sobie „Ania, drugi raz się nie urodzisz. Masz świadomość tego,że nie będziesz żyła wiecznie więc korzystaj z życia jak się da najlepiej” Jednak za nim do tego doszłam musiałam kilka lat spędzić nad wyborem dobrego pytania, dzięki któremu wiem jak chcę przeżyć życie i co robić by pomagać innym.

Świadomość życia, wiary w powodzenie naszych zamierzeń i możliwości jakie mamy są niczym nieograniczone. Tylko Ty decydujesz o ich sukcesie bądź porażce. Więc koniec z zastanawianiem się i bujaniem w obłokach. Chcesz być szczęśliwy- to po prostu bądź, pamiętaj by nie budować swojego szczęścia na krzywdzie innych.

Wiemy,że bogactwa do grobu nie zabierzemy, wspaniałych domów, luksusowych samochodów również, czasu nie cofniemy. Odpowiedz sobie więc na pytanie „Po co żyję?” i żyj tak by wspomnienia, które pozostaną, gdy ciało odejdzie zawsze budziły uśmiech i szacunek do Twojej osoby. Wiedz jedno, to co zamierzasz zrobić nie będzie proste na początku. To jakby wskoczyć do rzeki i płynąć w przeciwnym do silnego nurtu kierunku. Jednak gdy prąd rzeki ustanie, a Ty dopłyniesz do celu, będziesz mocniejszy i już nic nie będzie w stanie Cię zaskoczyć.

Jesteś kowalem własnego losu, Ty zdecyduj o swoim losie. Masz marzenia- to je zrealizuj. Czujesz się źle w swoim ciele schudnij. Otaczają Cię „energiczne wysysacze „- zmień towarzystwo. Pamiętaj by to wszystko zrobić musisz działać. Nikt inny nie zmieni Twojego życia za Ciebie. Sytuacja, w której jesteś to zbieg Twoich zachowań i myśli z przeszłości. Pracuj nad sobą. W jaki sposób? – zacznij zadawać sobie właściwe pytania. Wyjdź od tego „Po co żyję i w jaki sposób mogę swoją obecną sytuację zmienić by czuć się lepiej w przyszłości niż obecnie?”.

Na to i wiele innych pytań padnie odpowiedź podczas weekendu motywacyjnego w Bornym Sulinowie

Puenta z wpisu:

Żyj z całych sił, ciesz się każdą chwilą i pamiętaj wyciągaj wnioski z każdej sytuacji, która Cię spotyka.

Hugs,

Ania:)

 

 

 

Skomentuj