Powrót do bloga

#1 Życiowe zmiany krokiem do Twojego szczęścia

Coaching-połączony-z-treningiem-fizycznymW życiu każdego z nas przychodzi magiczna chwila, kiedy postanawia coś zmienić, nadać swojemu życiu szybszy bieg. Najczęściej dzieje się tak, gdy „upada na kolana” a problemy dnia codziennego na pozór wydają się nie do przeskoczenia.

Dokładnie tak samo było w pewnym momencie u mnie. Przestaje Cię cieszyć Twoja praca, która jeszcze niedawno była dla Ciebie pracą marzeń, dookoła słyszysz ,że decyzja o jej zmianie będzie najgorszą decyzją Twojego życia, zawalasz studia, źle lokujesz uczucia, zaczynasz borykać się z problemami finansowymi. Wiecznie ktoś ma o coś pretensje, dostrzegasz ludzką niesłowność. I dopiero wtedy zdajesz sobie sprawę, że sytuacja, w której się znajdujesz to wynik Twoich poprzednich myśli i decyzji. Sam do tego podświadomie doprowadzasz.

znalWyjeżdżasz na dłuższy urlop by przez jakiś czas pobyć sama ze sobą, nabrać znowu witalności i wiary we własne umiejętności. Wyłączasz telefon, nie masz kontaktu z rodziną przyjaciółmi innymi znajomymi. Skupiasz się na sobie. Po kilku dniach na „odludziu” znów zaczyna przepełniać Cię wewnętrzna siła i dokonujesz zmian. Zdajesz sobie sprawę, że mają one sens wtedy, kiedy dotyczą każdej sfery Twojego życia zawodowej, prywatnej, towarzyskiej. Wiesz, że Twoje pragnienie rozwoju, poznawania nieznanego jest silniejsze od rzeczy, które do tej pory sprawiały Ci radość, przepełniały każdy kawałek Twojego ciała, powodowały szczery uśmiech na Twojej twarzy i wiesz…, że dla własnego dobra musisz je zmienić. Odważyć się być, choć przez chwilę egoistą i swoje dobro postawić nad dobrem ogółu.

Wracając jesteś oswojony z decyzją zmiany, którą chcesz podjąć. Układasz w głowie plan działania, później przelewasz go na papier i nareszcie pragniesz jego realizacji. Determinacja, która się w Tobie kształtuje pomaga Ci we wszystkim, napędza Cię do działania. Zaczynasz uczyć się czegoś nowego, poznawać nowych ludzi, bywać w innych miejscach najzwyczajniej w świecie wskakujesz na swój własny wyższy level i cieszysz się każdą nową zaskakującą chwilą. Twój plan się zrealizował. Jesteś szczęśliwy. Zmiana okazała się słuszna w moim przypadku i wiem, że to dopiero początek nowej, wspaniałej przygody zwanej Impactem☺widok

Puenta z tego wpisu:

Jeśli poczujesz chęć zmiany w życiu jakiegokolwiek aspektu, zdobądź się na odwagę by jej dokonać. Masz jedno życie i tylko od Ciebie zależy jak je przeżyjesz. Uwierz mi leżąc w domu, oglądając seriale i narzekając, że nasz kraj nie pomaga niczego nie zwojujesz☺
Siła jest w Tobie!

Hugs,
Ania☺

Skomentuj