Wysyłanie przesyłki krajowej zdaje się w wielu przypadkach sprawą całkiem prostą, a temat logistyki zasadniczo całkiem wyczerpany. Jak jednak ma się sprawa, jeśli chodzi o przesyłki zagraniczne? Okazuje się, że dla wielu z nas to dosłownie czarna magia. Każdy kraj bowiem ma swoje indywidualne wymagania, jeśli chodzi o dopuszczalne wymiary, sposoby dystrybucji oraz kwestie celne. Jak zorganizować to tak, żeby się nie pogubić?

 

Wsparcie w logistyce

 

Taka usługa jak na przykład paczka do USA powinna zostać zlecona specjaliście w dziedzinie, który zajmuje się tego typu realizacjami każdego dnia. Najlepiej żeby był to usługodawca, współpracujący z różnymi przewoźnikami i dopasowujący zawsze ofertę do wymagań każdego klienta. Takim rozwiązaniem jest z całą pewnością portal brokerski online. Dzięki licznym rozwiązaniom, proces nadawania przesyłki został skrócony do minimum i maksymalnie ułatwiony – w prosty sposób wycenisz i nadasz paczkę.

 

A ceny potrafią być naprawdę atrakcyjne

 

Dzięki pozycji brokera usług kurierskich, omawiany portal posiada bardzo mocną pozycję negocjacyjną i potrafi dla swoich klientów wypracować znacznie korzystniejsze stawki, bez obniżania jakości świadczonych usług. Dzięki temu zdecydowanie korzystniej jest wysłać paczkę przez ten portal niż przez firmę kurierską bezpośrednio, nawet tą samą. Dlatego też korzystanie z tego typu portali jest znacznie rozsądniejsze w procesie zamawiania przesyłek zagranicznych i nie tylko.